Изработка на сайт

Казанлък инфо

Елате в Габрово

Янтра с позиция надолу след поражението от Спартак

Тази неделя отбора на ФК "Янтра" загуби гостуването на "Спартак" в Плевен. Това беше среща от 24-ия кръг на първенството в Северозападна "В" група. До тази среща габровци имаха четири поредни победи и един равен от миналия 23-я кръг срещу "Спарта" /Самоводене/, но този път отстъпиха с 2:0 на доста по-добре стоящия отбор от Плевен.

През първото полувреме вратаря на домакините Васко Тодоров беше застрашен на два пъти от нападател на "Янтра", но до гол не се стигна. Последваха още няколко положения пред двете врати, но в 35-та минута Симеон Рудашки успя да мине покрай защитата на "Янтра" и да отбележи първия гол за домакините.

През второто полувреме, играта на плевенчани вървеше. На няколко пъти вратаря на "Янтра" Сашо Витанов спасяваше положението с добри спасявания, но в 62-та минута след двойно подаване между Рудашки и Шопов, доведе до крайното 2:0 за "Спартак". В срещата влезе като резерва и героя от миналия мач на "Янтра" Момчил Кинов, но този път вместо да помогне навреди на отбора. Тръгна на саморазправа с плевенския защитник. Главният съдия Венцислав Кознички от Велико Търново веднага извади червения картон и го отстрани 6 минути преди края на срещата.

След този кръг "Янтра" остава с актив от 44 точки. "Спартак" също остава на позицията си в класирането, но с 43 точки и вече на 1 от габровци. След този кръг и двата отбора слизат с позиция надолу заради служебната победа на "Локомотив" /Мездра/, които имат вече 45 точки.

Както стана ясно миналата седмица след заседание на спортно-техническата комисия към Зоналния съвет на БФС беше отстранен от първенството отбора на "Ботев" /Димово/. Те не се явиха в два поредни мача и това автоматично ги извади от групата. Така всеки който трябва да играе с тях до края на сезона получава служебна победа и три точки.

Автор: zaGabrovo
Обратно   Печат Добавена 02.05.2011 10:02