Изработка на сайт

Казанлък инфо

Елате в Габрово

Успешна контрола за националките по хандбал

В зала "Орловец" се проведе контролата на българския национален отбор по хандбал за девойки до 17 години. В контролата те надиграха съперничките си от Македония с резултат 33:29 гола. Двата отбора направиха ценна проверка преди началото на европейките квалификации, които са в края на седмицата. В група 4 нашите националки ще се срещнат с отборите на Норвегия, Германия и Азербайджан за първите места, а Македонките в тяхната група 7 ще спорят с Португалия, Русия и Черна гора.

Момичетата на българския национален отбор по хандбал имаха видимо превъзходство в срещата. Те успяха да натрупат преднина от 4-5 гола още в началото на срещата. През втората част имаше доста грешки, но все запазваха преднината в резултата и заслужено победиха с 33:29 гола. Най-резултатна за България беше Глория Павлова. Тя успя да реализира 13 гола, което е една трета от попаденията на отбора. За гостите от Македония най-добра реализаторка стана Мария Прленда с 7 гола.

Националния отбор на Македония си уреди още една контрола в Габрово. Те ще играят от 11 часа с женският отбор на ХК "Бъки".

Автор: zaGabrovo
Обратно   Печат Добавена 21.03.2011 09:13