Изработка на сайт

Казанлък инфо

Елате в Габрово

Трявна беше домакин на състезанието по ориентиране Браун Къп

В неделя 10 април град Трявна прие поредното състезание по ориентиране за купа "Браун Къп". Състезанието започна в 10:00 часа в гористата местност над хотелски комплекс "Ралица". За купата се бяха записали над 400 спортисти от страната. В състезанието имаше и представите ли на Румъния. Състезанието приключи до 14:00 часа след което се проведе официалната церемония по награждаването на победилите участници.

От състезанието Габровския отбор по ориентиране "Узана" спечели 13 медала в 9 възрастови групи. В елитната група при жени 21 години злато спечели Елеонора Николова. При мъже 12 и мъже 14 години на стълбичката имаше по двама представители на "Узана" съответно първо и второ място за Росен Занев и Тихомир Галов-мл и първо и второ място за Найден Найденов и Мартин Пенчев. При мъже и жени  40 години Стоян Дачев и Лидия Николова спечелиха сребро. Още медали взеха Румен Михайлов при мъже 45 години, Косара Ботева жени 16 (трето място), Димана Маринова при жени 12 и първо и второ място за Елица Изворава и Калина Драшкова при жени 14 години.

Победителите получиха наградите си от председателя на Федерацията по туристическо ориентиране, ръководството на спортен клуб "Браун Тим" и представители на Община Трявна. За изключителния принос по подготовката и провеждането на състезанието в гр. Трявна и кмета инж. Драгомир Николов бе награден със статуетка.

Автор: zaGabrovo
Обратно   Печат Добавена 12.04.2011 11:09