Изработка на сайт

Казанлък инфо

Елате в Габрово

Трудна победа за КВК Габрово в зала "Орловец"

В труден мач "КВК Габрово" успя да победи отбора на "Калиакра" в тайбрека. Пред около 1000 зрители в зала "Орловец" габровци спечелиха деветата си победа в Суперлигата на България. Двата отбра решиха, кой ще е победител в петия гейм и срещата завърши при резултат 3:2 в полза на отбора на "КВК Габрово". До четвъртия гейм и двата отбора си разменяха по гейм. Първият го взе габровския отбор с 25:20. Вторият гейм го взеха гостите от Каварна с 21:23. В третият гейм нещата не потръгнаха за отбора на "КВК Габрово". Те изоставаха в резултата с 4 точки до второто техническо прекъсване с резултат 12:16. След прекъсването домакините направиха невероятен обрат. Атаката и блокадата на момчетата на Димитър Божилов беше безупречна и те успяха да затворят гейма при резултат 25:21.

Четвъртата част отново започна с надмощие на гостите и те успяха да направят разлика от 5 точки - 5:10. Но това не събори духом "КВК Габрово" и те успяха да я стопят до 12:14. Малко след това съдията Борислав Йорданов се намеси на два пъти в спорни моменти, които не остана незабелязано за публиката в залата и атмосферата се нажежи. Главния съдия Александър Виналиев даде червен картон на треньорът на домакините Димитър Божилов, което разгневи още повече запалянковците и те за малко да нахлуят на терена да се саморазправят с него. Гостите се възползваха тихомълком от суматохата и доведоха гейма до 25:18 в тяхна полза. И така геймовете станаха 2:2 и трябва ще да се играе пети.

В тайбрейка всичко беше забравено от негативните моменти в предния гейм за момчетата от "КВК Габрово" и те се представиха много добре. Под възгласите на публиката в залата те успяха да натрупат преднина от 4 точки до смяната на полетата - 8:4. Комфортната преднина момчетата запазиха до края на срещата и успяха да победят с 15:11 точки и победа с 3:2 гейма.

Във временното класиране "КВК Габрово" остана на шеста позиция с 26 спечелени точки, а "Калиакра" остават на девето място с 15 точки. Следващата среща на габровския тим е в петък. Тогава те ще срещнат отбора на "Марек Юнион Ивкони".

Автор: zaGabrovo
Обратно   Печат Добавена 12.02.2011 14:05