Изработка на сайт

Казанлък инфо

Елате в Габрово

Резултати от държавното по ориентиране

В завършилото в неделя Държавно първенство по ски ориентиране в курортната местност Узана, габровския клуб СКО "Узана" се представи на ниво, като успя да вземе медали в почти всички възрастови групи за различните дисциплини. Още през първия ден спортистите на СКО "Узана" успяха да спечелят 14 медала. В четвъртък спортистите се състезаваха в дисциплината спринт. Първото добро постижение за деня беше при жени до 21 годишна възраст там в дистанция 2,7 километра второ място успя да спечели Силвия Шандуркова, която остана на 4 минути след първата Стефания Димитрова представителка на "Браун тим" В.Търново.

При мъже до 14 годишна възраст габровци окупираха първите пет места в дистанцията 1,9 километра. На първа позиция е Мартин Пенчев следван от Найден Найденов, Цветан Иванов, Митко Петров и Павел Кънев.

Първо място при мъже до 16 години спечели и Мартин Понев, той се пребори със съперниците си в дистанция 2,7 километра. При мъже 18 години Иванел Иванов взе среброто в дистанция 3 километра. Дисциплината спечели Тодор Стратиев-мл. от "Компас 199" Хасково, а бронза взе Георги Димитров от "Елит 2000" НСА София.

При жени 14 години и трите места бяха за СКО "Узана" в дистанцията 1,4 километра. Първо място зае Елица Изворова, а нейни подгласнички бяха Калина Драшкова и Димана Маринова.

За деня още медали взеха: бронзов Алексей Сархачев при мъже до 35 години и Юлия Христова при жени до 45 години. Косара Ботева и Александра Николова заеха второ и трето място при жени 16 на дистанция 1,9 метра, а при жени до 18 години първите места бяха спечелени от Яна Николова и Бояна Илиянова.

През петъчния ден се проведоха състезанията в средната дистанция. Тук габровския отбор спечели 11 медала. Като най-много бяха спечелени при мъже до 14 години. В дистанцията на 2,8 километра първите седем места бяха заети от габровци. На първо място завърши Мартин Пенчев на второ Цветан Иванов, а на трето Найден Найденов. Тук до седмото място допълниха спортистите на СКО "Узана" Павел Кънев, Денислав Ботев, Росен Занев и Митко Петров.

2 Юлия Хростова, СКО Узана Габрово

Във третия ден от състезанието участниците се състезаваха в дълга дистанция. През този ден също бяха спечелени 14 медала от спортистите на СКО "Узана". Най-добре се представиха момичетата и момчетата до 14 години. При момичетата първите три места бяха за СКО "Узана", като първо място взе Елица Изворова, второ Димана Маринова и трето Калина Драшкова. При момчета на дистанция 4.7 километра, местата от първо до четвърто бяха за Мартин Пенчев, Митко Петров, Денислав Ботев и Росен Занев. Първи места още спечелиха Мартин Понев при мъже 16 години и Александра Николова при жени 16 години.