Изработка на сайт

Казанлък инфо

Елате в Габрово

КВК Габрово отстъпи на ЦСКА

Габровският КВК загуби с 0:3 гейма от ЦСКА при бенефиса на Ивайло Иванов. Единственият габровец в отбора реши да прекрати кариерата си с последния мач от редовния сезон на Суперлигата на България. Ивайло Иванов изпълни първия сервиз за "КВК Габрово" в срещата, след което на ногово място застана капитанът Христо Запрянов и напусна под бурните аплодисменти на близо 1800 зрители, които бяха дошли в зала "Орловец", за да наблюдават мача с "червените".

Треньорът на шампионите – Александър Попов, показа уважение към отбора на домакините и към зрителите в залата, и даде почивка само на две от звездите си – титулярният разпределител Николай Иванов и центърът Евгени Иванов – Пушката. На тяхно място в игра бяха Георги Манчев и Стоян Самунев. Останалите в състава на ЦСКА бяха Ясер Портуондо, Филип Мейо, Ивайло Стефанов, Теодор Тодоров и либерото Теодор Салпаров.

Старши треньорът на КВК Митко Божилов също заложи на втория си разпределител – Ники Кючуков, а бразилецът Тиаго Хьофелман остана сред резервите.

Първият гейм беше интересен. ЦСКА поведе в резулатата с 5:8, но "КВК Габрово" успя да изравни и  да излезе напред с чувствителна разлика. Добрият сервиз на домакините затрудни шампионите и при втората техническа пауза резултатът беше 16:11, което зарадва публиката. Това обаче само мобилизира "армейците", които бързо изравниха – 17:17. Божилов опита с прекъсвания и смени да спре устрема на гостите, но и това не помогна. "Червените" продължиха да правят точки и в крайна сметка завършиха гейма с 20:25.

За разлика от първия гейм, във втория сервизът на домакините не вървеше. Габровските волейболисти допуснаха много грешки и улесниха максимално гостите. Манчев не беше затруднен и разигра "червените" нападатели Мейо и Портуондо, както и центърът Теодор Тодоров, в следствие на което гейма приключи бързо при резултат 14:25.

Волейболистите на "КВК Габрово" очевидно искаха да зарадват публиката в зала „Орловец”, като спечелят поне гейм на ЦСКА и опитаха да се противопоставят максимално на "червените" в третата част. Възпитаниците на Сашо Попов дръпнаха с 4:6, но Божилов взе прекъсване и след него домакините обърнаха до 8:6. Играта продължи точка за точка и втората техническа пауза дойде при 16:15 за "КВК Габрово". В заключителните разигравания обаче шампионите отново демонстрираха класата си и след сервис в аут на Венци Георгиев спечелиха гейма с 22:25 и мача с 0:3.

Венци Георгиев беше най-резултатен от домакините, с 11 точки. Мартин Палийски реализира 10. За ЦСКА с 14 точки завърши Филип Мейо, а 13 добави Ясер Портуондо.

Така "КВК Габрово" завърши на 7-мо място редовния сезон в Суперлигата с 29 точки и на 1/4-финалните плейофи по всяка вероятност ще играе срещу "Пирин Балканстрой".  Двубоите ще бъдат през април.

Източник: sport-gabrovo.com

Автор: zaGabrovo
Обратно   Печат Добавена 19.03.2011 10:16