Изработка на сайт

Казанлък инфо

Елате в Габрово

КВК Габрово за малко да препъне Пирин Балканстрой към първото място

Вчера се изигра междинният предпоследен 21-ви кръг от Суперлигата на България между отборите на "КВК Габрово" и силния "Пирин Балканстрой". Срещата се изигра в зала "Септември" в Разлог. Домакините от Разлог успяха да вземат измъчена победа с 3:1 от "КВК Габрово" и се настаниха на първата позиция в класирането кръг преди края на първенството.

Първият гейм бе спечелен от домакините без много усилия. През цялото време те държаха играта в ръце и водиха в точките с комфортна преднина и спечелиха гейма с категоричното 25:18.

През втората част "КВК Габрово" вдигна оборотите. Те дори успяха да поведат в резултата, но домакините наваксаха и изравниха при 5:5. Двата отбора започнаха да си разменят точки, но след второто техническо прекъсване "Пирин Балканстрой" успяха да вземат преднина, която запазиха до края на гейма. Така той завърши с резултат 25:22.

В третата част играта на габровци определено спореше. През цялото време водиха в резултата, с което заслужено спечелиха и гейма. До първото прекъсване водеха с 5:8 точки. Второто дойде при 13:16 точки за "КВК Габрово", а гейма затвори капитана на габровския отбор Христо Запрянов след блок - 22:25.

Момчетата на Димитър Божилов започнаха четвъртата част с много дух. В началото поведоха с 5:8, но между двете прекъсвания домакините върнаха нещата в своя полза и направиха резултата 16:13. След това те продължаваха да трупат точки и да се отдалечават от "КВК Габрово", но все пак гостите съумяха да стопят разликата и да изравнят - 23:23. Малшанса попречи да вземат гейма и да се стигне до тайбрек. Възпитаниците на Мирослав Живков направиха две поредни точки и спечелиха и този гейм - 25:23. Така срещата завърши при резултат 3:1 гейма.

Ето и двата състава:

Пирин Балканстрой

Старши-треньор: Мирослав Живков

Играчи: Николай Пенчев, Йордан Желязков, Светослав Гоцев, Константин Митев, Благовест Катранджиев, Костадин Гаджанов и Петър Каракашев-либеро. Смени - Валентин Димов и Стойко Стоянов

КВК Габрово

Старши-треньор: Димитър Божилов

Играчи: Мартин Палийски, Христо Запрянов, Стоян Вулджев, Георги Михов, Николай Кичуков, Венцислав Симеонов и Атанас Митев-либеро. Смени: Калин Димитров, Тиаго Хьофелман и Илиян Георгиев.

След тази среща "КВК Габрово" запазва седмото място с актив от 29 точки. Следващата среща на габровци за последният 22-ри кръг е срещу шампиона ЦСКА. Мачът ще се играе на 18:03 /петък/ от 18:00 часа в зала "Орловец".

Автор: zaGabrovo
Обратно   Печат Добавена 16.03.2011 11:20