Казанлък инфо

Елате в Габрово

КВК Габрово беше надигран от ЛукОйл Нефтохимик

ЛукОйл Нефтохимик - КВК Габрово

В XIX-я кръг на шампионата по волейбол "КВК Габрово" загуби от "ЛукОйл Нефтохимик" с 3:0 гейма. Срещата между двата отбора порължи повече от час. Габровкият тим успя да се противопостави единствено в края на втория и началото на третия гейм. През останалото време беше съпътстван от много проблеми. Сервисът на габровци не вървеше. Чето топката попадаше или в аут или в мрежата. Слабото представяне може да се обясни и с не добрата форма на разпределителя, който е провел само две трениривки след възтановяването му от контузия.

След слабия първи гейм за отбора, воден от Любомир Герасимов, играчите успяха да се мобилизират и в края на втория, след второто техническо прекъсване, при резултат 12:16 успя да догони противниковия отбор, като изравни 18:18. Но след грешки в сервиса домакините отново поведоха в резултата. В третия гейм отбора започна добре, като на първото прекъсване водеше с сточка, но в крайна сметка след отбелязани 7 поредни точки от "ЛукОйл" срещата беше решена, така "КВК Габрово" отстъпи с 3:0 гейма - 25:20, 25:23, 25:20. След загубата двата отбора се изравниха по точки. Те делят 5-6 място с 18 точки от по 6 победи и три загуби.

Герасимов коментира след мача в  Бургас, че в отбора има проблеми с контузени играчи. Също така каза:

"Основният ни разпределител е с контузия и е направил само две тренировки за последните две седмици. На базата на това нещо се появи и една несигурност в отбора. Имаме проблем и с един от блокировачите ни Георги Лазаров, който е с разкъсани мускулни влакна и е аут до края на годината. Ще се опитаме да вземем още една победа у дома срещу "Пирин Балканстрой". В най-важните моменти допуснахме сами грешки. Загубихме елементарно сервиси, за което нямаме абсолютно никакво оправдание. Очаквах някой да поеме лидерската палка и да поведе отбора. Надявам се да се появи в оставащите две срещи до края на годината".

Следващата среща на габровкия отбро е на 22.12.2010г - сряда вечерта от 17:30 часа. В зала "Орловец" ще приеме отбора на "Пирин Балканстрой" (Разлог).

Автор: zagabrovo
Обратно   Печат Добавена 20.12.2010 10:16