Изработка на сайт

Казанлък инфо

Елате в Габрово

Каратеките от КК "Янтра" с летящ старт

С 16 медала, от които 7 златни, 5 сребърни и 4 бронзови започна новата състезателна година карате клуб "Янтра". Възпитаниците на треньора Владимир Вътев извоюваха отличията в третия национален турнир по Шотокан за Купа Ронин. Той се проведе в Бургас с участието на 100 каратеки от осем клуба в страната, които се състезаваха в три дисциплини – ката, кумите и ката IJKA (ката на Международната японска карате асоциация).

По два златни медала извоюваха Тихомир Галов и Александър Стоянов. Носителят на 7-мо кю Тихомир Галов демонстрира най-добри качества във възрастовата група 8-9 годишни. На кумите ученикът във IIа клас на СОУ "Райчо Каролев" записа четири победи. Последната беше над Симеон Димитров от "Грифон" /Сливен/ и му донесе златното отличие. Тишо получи най-висока оценка, от общо 13-те състезатели, и за изпълнението си на ката - 22.1. Очаквано никакви проблеми не срещна и световният шампион по Шотокан при 14 годишните – Александър Стоянов (1 кю). Сашо регистрира най-добрата оценка на ката при юношите 14-15 години, след което с две лесни победи, над Никола Николов /Шогун/ и Павел Керемедчиев /Ронин/, си осигури златото и на кумите.

С три медала от турнира си тръгна Денис Димов. Ученикът в "Свети Свети Кирил и Методий" участва в надпреварата при момчетата на възраст 10-11 години и взе златен, сребърен и бронзов медал. На кумите Денис постигна четири убедителни победи. На ката възпитаникът на Владо Вътев завърши втори, а в дисциплината IJKA ката зае третото място.

КК "Янтра" имаше представители и при най-малките, на възраст 6-7 години. Това бяха двама представители на детска градина "Мики Маус" – Ивайло Атанасов и Иван Димитров. Два медала извоюва Ивайло – злато от катата и сребро на кумите. От второто златно отличие го раздели неговият съотборник и приятел Иван Димитров, който го победи във финала на кумите.

Две отличия спечели и Кубер Попов при момчетата 10-11 години. Ученикът в ОУ "Цанко Дюстабанов" се класира трети на кумите, след като загуби на полуфинала от своя съотборник Денис Димов, а в дисциплината IJKA ката зае второ място.

В турнира при дамите участваха две представителки на габровския клуб – Мария Павлова от ОУ "Ран Босилек" и Йоана Куманова от СОУ "Райчо Каролев". Те се състезаваха във възрастовата група 8-10 години и също се качиха по два пъти на стълбичката за награждаване. Мария завърши втора на ката и кумите, а Йоана се класира на трето място в двете дисциплини.

В отборното подреждане на кумите КК "Янтра" зае първото място, пред домакините от "Ронин". На ката габровският клуб остана втори, след "Грифон" /Сливен/, както и в комплексното класиране от всички дисциплини.

Автор: Светозар Гатев

Автор: zaGabrovo
Обратно   Печат Добавена 15.03.2011 09:54