Казанлък инфо

Елате в Габрово

България загуби и двата мача в квалификациите

снимка: sport-gabrovo.com

През първия ден 25.03 /петък/ се изиграха срещите от квалификацията по хандбал за европейското първенство в Чехия за девойки до 17 години. Българският национален отбор започна със загуба от Норвегия с 19:34 гола. Видимо по-едрите момичета на Норвегия бяха доминиращият отбор в срещата. До средата на първата част нашите момичета не оставяха съперничките си да натрупат голяма преднина, но след това постепенно започнаха да трупат преднина и до първата почивка вече водиха с 6 гола 11:17. Теньорът на националния ни отбор не пусна в игра някои от основните си играчи, с което се опита да скрие потенциала на отбора си и да го запази за срещата с германките. През второто полувреме националния отбор на Норвегия отново доминираше и доведе резултата до крайното 19:34.

Другата среща за деня беше между националките на Германия и Азербайджан. Тук германките нямаха никакъв проблем да спечелят срещата. И се наложиха с невероятните 44:10 гола.

През втория ден 26.03 /събота/ срещата между българския и германския национален отбор премина през много емоционални моменти. Треньорът Добрин Очков излезе с най-добрия си състав, който стратегически не селектира предния ден, но съвсем малко не достигна на българските момичета да вземат победата. През първата част домакините на няколко пъти повеждаха в резултата, но гостите от Германия изравниха за 8:8, тогава дойдоха и няколко спорни решения на реферите в ущърб на нашите националки, което даде тласък на германските девойки и до края на полувремето направиха резултата 10:14. През втората част гостите покачиха преднината си до 8 гола, но това не сломи българските момичета, които  намалиха до 23:26 малко преди края. Германките бързо след това върнаха гол. Отговорът на Българския национален отбор беше два поредни гола. След това секунди преди края Елизабет Оморегие направи резултата 26:27. Уте Лемел веднага реагира с прекъсване, през което Добрин Очков изпрати всички момичета на центъра, за да се опитат в оставащото време да изравнят в резултата, но времето беше прекалено кратко за създаване на голово положение и така срещата завърши при 26:27.

В другата среща Скандинавките унижиха състава на Азербайджан. Те ги смазаха с 63:10 гола.

След тези срещи Българския национален отбор остава без шансове за участие на финалите в Чехия. Норвегия и Германия си осигуриха по две победи и със сигурност отиват. Днес ще се проведат и последните две срещи. Норвегия ще спори за първото място в групата с Германия, а България ще търси победа и трето място в групата срещу отбора на Азербайджан.

Автор: zaGabrovo
Обратно   Печат Добавена 27.03.2011 10:15