Изработка на сайт

Казанлък инфо

Елате в Габрово

Бъки среща Етър 64 за Купа България

На пътя на женския отбор по хандбал ХК "Бъки" в осминафинална среща застана "Васил Левски", но той беше преодолян лесно от момичетата на треньора Добрин Очков, за да стигнат до среща с миналогодишния победител в "Купа България" "Етър 64". Жребият постави един срещу друг най-добрите български отбори по хандбал ХК "Бъки" и "Етър 64" още на четвъртфиналите.

Провелата се среща в в зала "Христо Ботев" в Нови Пазар не беше никак трудна за "бъкитата". Те успяха да вземат изразителна победа с 10 гола разлика.

В началото на срещата двата отбора стояха равностойно на терена. Двата отбора играеха гол за гол до 3:3. Момичетата от "Бъки" вдигнаха рязко оборотите и до края на полувремето успяха да натрупат разлика от 7 гола на домакините - 5:12. През второто полувреме габровските момичета не спряха да показват на какво са способни и доведоха резултата до 17:27.

Реализаторките за габровския отбор бяха с осем гола - Лорета Максимова, Роксана Радева се отчете с шест попадения, съотборничката и Лидия Ковачева заби 5. Три за Ралица Тодева, по два за Анита Бучева и Невена Малчева и един за Биляна Григорова. От отбора на "Васил Левски" с най-много голове - по четири се отчетоха Мария Петкова и Глория Павлова.

Треньорът Добрин Очков се довери в срещата на: Анита Бучева, Биляна Григорова, Виктория Христова, Деница Колева, Лорета Максимова, Лидия Ковачева, Милена Тотева, Невена Малчева, Роксана Радева, Ралица Тодева, Росина Ненова, Стела Иванова и Силвия Атанасова.

Утре 16.02 (сряда) от 18:00 часа отборът на "Бъки" ще приеме този на "Етър 64" в зала "Орловец". Срещата се очаква да е много интересна. В този мач може да се каже, че е заложена титлата и този отбор който излезе победител от мача, най-вероятно ще е новият шампион на България по хандбал.

Автор: zaGabrovo
Обратно   Печат Добавена 15.02.2011 10:15