Казанлък инфо

Елате в Габрово

Novini ot Stara Zagora

"КВК Габрово" победи шампиона ЦСКА

Много престижна победа записа отборът на „КВК Габрово” девет дни преди старта на новото първенство в Суперлигата на България. В поредната си предсезонна контрола, воденият от Любомир Герасимов габровски тим надигра като гост първенеца на страната и участник в Шампионската лига – ЦСКА. Срещата се игра в столичната зала „Васил Симов” и завърши при резултат 1:3.

Габровските волейболисти спечелиха първия гейм с 26:24, въпреки че през цялото време бяха догонващи в резултата. Във втория „КВК Габрово” водеше и при двете технически паузи (4:8 и 13:16), и отново се наложи, с 25:22. В третия гейм момчетата на Сашо Попов отвърнаха на удара и спечелиха категорично с 25:11. В четвъртта част обаче по-добри край мрежата бяха отново Христо Запрянов и съотборниците му. След 21:25 „КВК Габрово” записа победа в мача с 1:3. Двата отбора изиграха и допълнителен пети гейм, в който двамата наставници пуснаха на игрището резервните си състезатели. Той също отиде в актива на габровския отбор – 22:25.

Любомир Герасимов започна мача с Владислав Стоянов на поста разпределител. Посрещачи – Христо Запрянов и Стоян Вулджев, централни блокировачи – Георги Михов и Георги Лазаров, диагонал – Младен Младенов и либеро Атанас Митев. За ЦСКА титуляри бяха Николай Иванов, Емилиян Мирчев, Стоян Самунев, Евгени Иванов, Ясер Портуондо, Ивайло Стефанов и Антон Василиев-либеро.

Най-резултатен за победителите беше Младен Младенов, който реализира 19 точки (1 ас, 2 блока и 55% ефективност в атака). Стоян Вулджев завърши мача с 11 точки (73% позитивно, 36% перфектно посрещане, 33% ефективност в атака, 3 аса, 2 блока). Христо Запрянов реализира 8 точки, а Михов и Лазаров добавиха по 7 за успеха. За „армейците” със 17 точки завърши Евгени Иванов – Пушката (1 ас, 3 блока и 67% ефективност в атака). 16 отбеляза Ивайло Стефанов (67% позитивно, 25% перфектно посрещане, 48% ефективност в атака, 1 ас, 3 блока). С 12 се отчете Ясер Портуондо.

Утре габровският отбор ще направи поредна проверка. Момчетата на Любо Герасимов ще премерят сили с „Марек Юнион Ивкони” в Дупница.